
Впродовж 28-29 травня у Львові тривала головна зустріч нафтогазового ринку України – стартувала ХІІІ Міжнародна нафтогазова конференція Ньюфолк «Колтюбінг. ГРП. Бурові сервіси. Геологія та геофізика».
На подію з’їхались понад 250 учасників, які зацікавлені в енергетичній стійкісті України. Представники державних та приватних сервісних та видобувних компаній, уряд, геологи, буровики, інженери, технологи, науковці та освітяни обговорювали розвиток нафтогазової галузі України, енергетичну стійкость держави, сучасних технологій видобутку та практичних рішень для нарощення видобутку в умовах війни. 
”Нафтогазова незалежність — це не стратегія “на майбутнє”, а питання стійкості й безпеки країни прямо зараз. І саме тут ми обговорюємо, як забезпечувати видобуток, чому варто інвестувати в технології, де є нові можливості та що працює на практиці навіть під час війни” – зазначають організатори.
Участь у відкритті конференції взяв начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, який наголосив: ”Під час війни енергетика – це питання національної безпеки”.
Під час конференції озвучили, що за останній рік вдівічі збільшились обстріли російським ворогом, власне, зараз нафтогазова галузь проходить етап технологічної, виробничої та операційної трансформації в умовах постійних воєнних викликів.
Разом з тим, спікери конференції наголосили, що в умовах війни Україна виробляє стільки газу скільки споживає, і може більше. Степан Козицький, генеральний директор ГК «Західнадрасервіс», яка є п’ятою за величиною приватною газовидобувною компанією України, озвучив, що спільно з чеськими колегами MND Ukraine вдалося видобути понад 2 млн кубометрів газу на добу: ” Якщо дивитися в розрізі року, то це більше, ніж споживає газ Рівненська і Закарпатська області разом”.
Питання видобутку газу та нафти в умовах війни на професійній конференції розглядають комплексно: від сучасних технологій буріння, ГРП і геофізики – до інвестицій, міжнародного партнерства, ESG, енергетичного переходу та підготовки фахівців для нової української енергетики. Власне, представники Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету ”Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу розповіли про нові освітні проєкти та можливості для партнерів і держави.

Другий день Міжнародної конференції спрямований на теми ESG, зеленого переходу та розподіленої генерації у паливно-енергетичному комплексі України, а також на нагальних проблемах українського ринку нафтогазових послуг та обладнання.
Генеральними спонсорами конференції є Бейкень Енергетика Україна, АТ «Укрнафта», ГК «Західнадрасервіс» та АТ «Укргазвидобування».
Як це було дивіться у щотижневому випуску новин з 28:50 хв в описі під відео.
Фото: Миколаїв на Дністрі








