
”Безбар’єрність. Громада, у якій місце кожному” – у Миколаєві відбувся форум. Фоторепортаж.
З ініціативи міського голови Миколаївської громади Андрія Щебеля та Тараса Мільчаковського, радника міського голови з питань безбар’єрності, у Миколаєві вперше зібралися представники Стрийського і Львівського районів задля обміну досвідом впровадження безбар’єрності у громадах.
Основна мета форуму – пріоритетність теми безбар’єрності у стратегії територіальних громад: від потреб людей до практичних рішень.
Участь у панельних дискусіях форуму взяли представники Миколаївської, Новороздільської, Розвадівської, Жидачівської, Стрийської та Пустомитівської територіальних громад, представники громадського, ветеранського та молодіжного секторів, а також спецаліст ЮНІСЕФ в Україні. З вітальним словом до присутніх також звернувся Богдан Янко, голова Стрийської РВА.
Форум ”Безбар’єрність. Громада, у якій місце кожному” об’єднав надзвичайно велику кількість людей, які працюють у соціальній сфері, психологів, фахівців та фасилітаторів, реабілітологів. Окреме місце у панельних дискусіях було виділено темі молодіжної політики, а саме ”Молодь без бар’єрів: прийняття, адаптація, право бути своїм”. Олеся Садова, директорка Миколаївського молодіжного центру, поділилась з присутніми втіленими в життя молодіжними проєктами, викликами та важливістю видимості молоді громади. Зокрема створенню психологічно безбар’єрних осередків та заходів, де молодь почуватиметься в безпеці, де можна ”бути своїм”.
Керівник відділу соціального захисту населення Миколаївської міської ради Олег Старовецький презентував пілотний проєкт Львівщини – роботу відділу підтриманого проживання, який діє у громаді з 2024 року. А також поділився планами щодо заснування в с.Гірське відділення стаціонарного догляду для осіб похилого віку та повнолітніх осіб з інвалідністю.
Про досвід реалізації адвокаційної кампанії ”LevelUp Простір. Програма безбар’єрності та інклюзивності” у Миколаївській громаді розповіла Наталія Муха, дирекорка Миколаївської бібілотеки. 
Варто зазначити, що одним з партнерів форуму є Миколаїв на Дністрі, адже медіа на регулярній основі розповідає про життя людей Миколаївської громади.
Матеріали про роботу соціальної сфери, медицини і освіти, молоді, теми жінок і бізнесу, військовослужбовців та їхніх родин, видатних і талановитих людей громади можна на ютуб каналі Миколаїв на Дністрі.
Більше про форум у черговому випуску новин.





